Aktuality

5.4.2018
Zveřejnění účetní závěrky za rok 2017 ve Sbírce listin soudního spolkového rejstříku 
Připomínáme všem SK-TJ, na povinnost zveřejnění účetní závěrky za rok 2017 ve Sbírce listin soudního spolkového rejstříku.  
4.4.2018 
Poděkování za vyplnění Dotazníků a jejich znovuotevření 
VV ČUS děkuje všem SK-TJ, které vyplnily dotazníky k programům MŠMT a pro mediální zpravodajství. S finálními čísly VV ČUS seznámil vládní představitele (premiéra Andreje Babiše a ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagu) a dotazník byl prezentován delegátům na Valné hromadě České unie sportu. VV se rozhodl tyto dotazníky znovuotevřít a vyzývá ty SK-TJ, které jej nevyplnily, o jejich vyplnění.
Odkaz na Dotazník k programům MŠMT: https://goo.gl/forms/NE5mH2ja788FMDDm1  
Odkaz na Dotazník pro mediální zpravodajství ČUS: https://goo.gl/forms/71aqygfgUSt9crin2   
První část výsledků průzkumu naleznete zde.
28.3.2018 
Finančních výkazy SK-TJ se zpracovávají pouze elektronicky a to v programu Informační systém ČUS. Těm SK/TJ, kterým vede OS ČUS Příbram účetnictví, toto zpracovaly ekonomka či účetní OS ČUS. Termín zpracování byl stanoven do 31.3.2018. 
21.3.2018 
Informace z jednání Výkonného výbor ČUS dne 20.3.2018
 
Jednání s premiérem, ministrem školství i vládním zmocněncem pro sport už přinášejí pozitivní výsledky – informace naleznete zde.
08. 03. 2018
Reprezentativní průzkum České unie sportu u SK-TJ
Provedený průzkum ukázal na alarmující situaci ve sportovních klubech a tělovýchovných jednotách: nemají prostředky na trenéry a topí se v byrokracii - více zde.
06. 03. 2018 
35. valná hromada České unie sportu
35. VH se uskutečnila 6.3.2018 v Nymburce. Delegátem za OS ČUS Příbram byl sekretář Jan Hadraba. VH schválila novelu stanov k pobočným spolkům - Servisním pracovištím ČUS v jednotlivých okresech a projednala výsledky provedeného průzkumu mezi SK-TJ, který poukázal alarmující situaci v SK-TJ. Jednání VH byl přítomen ministr MŠMT Robert Plaga.
01.11. 2017 Valná hromada Okresního sdružení ČUS Příbram 
se uskuteční 22. listopadu 2017 od 17:00 hod. v sále Sokolovny Příbram v ul. Gen. R. Tesaříka 162, 261 01 Příbram
30. 10. 2017 Uhrada členských příspěvku za rok 2017 do 30. 11. 2017 
V souboru naleznete výši úhrady finančních členských příspěvku pro TJ/SK za rok 2017
30. 10. 2017  
EET a spolky
04.08.2017 Rozdělení státního rozpočetu v oblasti sportu Program V 2017  26.08kB
Odbor sportu MŠMT zjistil chybu u svého rozdělení dotací u 18 sportovních svazů a na základě toho navrhl úpravu rozdělení prostředků. Opravené rozdělení dotací naleznete v odkaze.
16.5.2017 Vyjádření předsedy ČUS 
Předseda M. Jansta jednal v pondělí večer s ministryní MŠMT Kateřinou Valachovou o předpokládaném harmonogramu MŠMT ve financování sportu z dotačních programů MŠMT
13. 5. 2017 Usnesení valné hromady České unie sportu k aktuální situaci financování sportovního prostředí

Delegáti 34. valné hromady České unie sportu, jako zástupci největší sportovní organizace v České republice,

 

1. vyzývají vládu ČR, aby neprodleně zajistila financování sportovního prostředí v celé jeho struktuře, a to včetně fotbalu, protože v opačném případě hrozí kolaps českého sportu;

 

2. důrazně upozorňují vládu ČR, že při financování sportu v roce 2017 byly a jsou zásadním způsobem porušovány Zásady vlády pro financování neziskového sektoru, podle kterých již měla být k 31. 3. 2017 vyplacena nejméně jedna polovina všech neinvestičních dotací. Současně žádají vládu ČR, aby zajistila okamžité personální posílení úseku sportu MŠMT tak, aby byla obnovena jeho plná funkčnost;

 

3. vyzývají vládu ČR, aby neprodleně vypracovala takový systém podpory a rozvoje sportu, který umožní realizovat státní péči o sport v souladu se směrnými dokumenty Evropské unie a v souladu s již schválenými koncepcemi podpory a rozvoje sportu v ČR.

Stanovisko České unie sportu 
V souvislosti s probíhajícím policejním vyšetřováním financování sportovního prostředí podali představitelé České unie sportu, po kterých to bylo požadováno, vysvětlení, poskytli součinnost a spolupracovali při shromažďování potřebných materiálů podle požadavků orgánů činných v trestním řízení.
Česká unie sportu, jako největší sportovní spolek v ČR – na základě usnesení svých orgánů i výzvy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR – bude i nadále pokračovat ve spolupráci na efektivním a transparentním systému financování sportovního prostředí. Při těchto jednáních plní úlohu partnera pro státní správu, tedy MŠMT.
„V rámci toho předkládá a připomínkuje potřebné koncepční materiály, týkající se rozvoje a financování sportu, podobně jako například odborové svazy v případě Ministerstva práce a sociálních věcí nebo Ministerstva financí. ČUS je povinna zastupovat zájmy 1,25 milionu svých členů a prosazovat jejich potřeby a zájmy. Národní svazy musí mít možnost vyjádřit priority k umístění investičních a neinvestičních prostředků,“ uvedl Miroslav Jansta, předseda České unie sportu. 
Dlouhodobým zájmem ČUS je vznik ministerstva sportu s dostatečným počtem kvalifikovaných odborníků zejména v oblasti práva a ekonomiky sportu. ČUS je přesvědčena, že v takovém případě by obdobné situace nenastávaly.
25. 3. 2017: Nejúspěšnější sportovec Středočeského kraje 2016 - Středočeským sportovcem roku je Prokopová, Barák je Hvězdou Dení 
Hvězdou Deníku, o které rozhodlo hlasování členů středočeské sportovní redakce, se stal fotbalista Antonín Barák. Odchovanec Příbrami momentálně válí v dresu Slavie i reprezentace a už stříhá metr než poprvé okusí italskou sérii A, jednu z nejkvalitnějších lig světa. V kategorii nejlepších handicapovaných sportovců v kraji se umístil i dobříšský Jan Tománek.
01. 03. 2017: Všechny subjekty sdružené v České unii sportu, tedy národní sportovní svazysportovní kluby a tělovýchovné jednotyokresní sdružení a krajské organizace ČUS jsou pojištěny úrazovým pojištěním prostřednictvím pojišťovny Kooperativa, a.s. Smlouva č. 4950050842 je platná od 1. ledna 2017 s automatickou prolongací. Podrobné informace naleznete v sekci Úrazové pojištění ČUS.
Zpravodaj ČUS 2/2017  3.53MB
Vyhlašování sportovců okresu; Informace k OSA a INTERGRAM a další
Otevřený dopis VV ČUS proti dopingu 
Česká unie sportu vítá a podporuje aktivity všech sportovních svazů v antidopingové prevenci.
01.11.2016 Zpravodaj ČUS 8/2016 
8 číslo Zpravodaje ČUS je poměrně rozsáhlé a obsahuje zásadní informace k EET, ale i postoje ČUS k aktuálním otázkám ve sportu.
Prezentace IS-SPORT  2.36MB
Prezentace, která byla použita na seminářích MŠMT pořádaných v říjnu 2016.
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one